Bezsenność w Seattle (1993) Ima, ai ni yukimasu (2004) Czterej muszkieterowie (1974) Zakład o miłość (2010) Zejście 2 (2009) Porno (1989) Juste une question d-amour (2000) Amerykański ninja 2 (1987) Tunnel Rats (2008) Komu bije dzwon (1943)

Dokumentalny

Filmów w kategorii: : 294

Interaktywny miłosny przewodnik (2008)
Tytuł: Interaktywny miłosny przewodnik (2008)
Odsłon: 16417
Dodany: 2013-07-05 22:50:08
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Interaktywny przewodnik miłosny to wyjątkowe doznanie filmowe pozwalające urozmaicić sferę przyjemności sypialnianych w sposób, o jakim wam się nie śniło! Przed wami stworzona przy pomocy organizacji Relate skarbnica wiedzy dotycząca technik i umiejętności, która wyniesie was na wyżyny przyjemności. Proste i łatwe w obsłudze menu oraz wyjątkowa technika filmowania pozwala uczestniczyć w kursie przedstawiając wszystko z dwóch perspektyw: partnera oraz jego partnerki. Poznajcie obszary rozkoszy, o których dotychczas mogliście tylko pomarzyć!Serca ciemności (1991)
Tytuł: Serca ciemności (1991)
Odsłon: 8218
Dodany: 2013-07-04 10:39:55
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Serca ciemności to film dokumentalny przedstawiający proces powstawania filmu Francisa Forda Coppoli Czas Apokalipsy. Oprócz standardowych wywiadów z osobami pracującymi przy produkcji hitu z 1979 roku, film ten zawiera zdjęcia nagrywane potajemnie na planie przez Eleanore Coppolę, żonę Francisa Forda. Dzięki temu możemy zobaczyć koszmarne przejścia obsady i ekipy filmowej na Filipinach, problemy ze złą pogodą i zdrowiem aktorów, a także wzrastającą rozpacz i przygnębienie reżysera oraz jego walkę z gwiazdami filmu, władzą filipińską i samym sobą. Film Czas Apokalipsy rodził się w bólach, zaś ten dokument George-a Hickenloopera i Faxa Bahra właśnie to nam ukazuje. Hearts of Darkness: A Filmmaker-s Apocalypse uważa się za jedną z najlepszych pozycji w podgatunku dokumentu o tworzeniu, w głównej mierze dzięki temu, że jego autorzy mieli dostęp do materiałów źródłowych, które normalnie byłyby niedostępne.Bert Stern. Prawdziwy Madman (2011)
Tytuł: Bert Stern. Prawdziwy Madman (2011)
Odsłon: 17159
Dodany: 2013-07-02 08:51:55
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Film kryminalny z cyklu ekranizacji Harlequina. Atrakcyjna właścicielka firmy cateringowej jest świadkiem morderstwa. Niesłusznie uwięziona, może liczyć wyłącznie na determinację policyjnego detektywa, który jako jedyny wierzy w jej wersję wydarzeń.Dinozaury 3D. Giganty Patagonii (2007)
Tytuł: Dinozaury 3D. Giganty Patagonii (2007)
Odsłon: 13418
Dodany: 2013-07-05 07:40:33
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Na dinozaurach zawsze można zarobić sporą kasę, co dobitnie pokazuje seria Jurassic Park Stevena Spielberga. Niektóre są słodziutkie, a inne krwiożercze - oferują więc pełen pakiet doznań dla małoletniego widza. W kinie Imax wszystko urasta oczywiście do niewyobrażalnych rozmiarów - ekran jest potężny, więc jak tyranozaur kłapnie paszczą, połowa widzów schowa się pod fotelem. Ambicją twórców filmu Dinozaury 3D było pokazanie upadku gigantów. Naukowe ględzenie zostaje zilustrowane obrazkami potworów hasających sobie po zielonej trawce. Nazwy dinozaurów są zazwyczaj tak skomplikowane, że przeciętny odbiorca nie zapamięta nawet połowy z nich. Po co komu jednak twarda wiedza, gdy za drzwiami sali kinowej czekają popcorn i trójwymiarowe efekty. Ich potencjał jest wciąż nieoceniony - tandeta wykonania zostaje przykryta warstwą dzikiej zabawy, jakiej dostarcza oglądanie pradawnych gadów. [...] Czytaj więcejZabawa w śmierć (2010)
Tytuł: Zabawa w śmierć (2010)
Odsłon: 34135
Dodany: 0000-00-00 00:00:00
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Przed półwieczem psychologowie społeczni przeprowadzili kilka badań, które wstrząsnęły opinią publiczną. Jednym z nich był eksperyment Stanleya Milgrama. Naukowiec udowodnił w nim, że większość ludzi jest w stanie wykonać najokrutniejsze polecenia osób, które darzą autorytetem ze względu na posiadaną przez nich władzę. Ten akurat eksperyment polegał na rażeniu prądem jakiejś osoby za każdą błędną odpowiedź, a kolejne pytanie wiązało się ze zwiększaniem natężenia, aż do dawki śmiertelnej. Twórcy dokumentu Zabawa w śmierć powtórzyli badanie Milgrama. Jednak jego miejscem uczynili nie salę uczelnianą, a halę telewizyjną przemienioną w miejsce elektryzującego nowego teleturnieju. Uczestnicy show przekonani byli, że testują program, który już wkrótce trafi do telewizji. Ich zadaniem było aplikowanie wstrząsu elektrycznego osobie odpowiadającej na pytania sprawdzające pam [...] Czytaj więcejWszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy (2010)
Tytuł: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy (2010)
Odsłon: 15119
Dodany: 2013-07-03 06:51:54
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Film oparty na prawdziwej historii morderstwa modelki Jessiki Lal (Myra Karn) przez Manisha Bhardwaja (Mohammed Zeeshan Ayyub), jakie miało miejsce w Delhi w roku 1999. Jest to rekonstrukcja zdarzeń od momentu śmierci do 2006 roku, w której siostra zabitej, Sabrina Lal (Vidya Balan), ukazuje bezsilność jednostki wobec skorumpowanego systemu. Walczy wraz z rodziną o sprawiedliwość przeciwko władzy i wpływowym ludziom polityki, domagając się praw w sądzie. W sprawę włącza się znana dziennikarka Meera (Rani Mukherjee), która mobilizuje całe Indie chcąc udowodnić, że w demokracji to ludzie są potęgą i ich głos.Konstelacja Jodorowsky (1994)
Tytuł: Konstelacja Jodorowsky (1994)
Odsłon: 8898
Dodany: 2013-07-07 20:46:40
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Londyn 1872 - widowiskowy pojedynek pogromcy w and irów Lawrenca van Helsinga i Hrabiego Draculi na dachu miejskiego autobusu kończy odwieczną walkę dobra ze złem... Hrabia ginie od ciosu drewnianym kołkiem, a Lawrence umiera od zadanych ran. Jednak sto lat później - w barwnym 1972 roku, Johnny, prawnuk wiernego sługi Księcia Ciemności spotyka na swej drodze prawnuczkę van Helsinga i podstępem - z nieświadomym udziałem Jessiki - oboje wskrzeszają Hrabiego Draculę, zdeterminowanego by zniszczyć ród odwiecznych wrogów. Tylko czy w XX wieku ktoś jeszcze wierzy w opowieści o w and iarach...?Lagerfeld od podszewki (2007)
Tytuł: Lagerfeld od podszewki (2007)
Odsłon: 39304
Dodany: 2013-07-05 09:45:35
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Karl Lagerfeld należy do jednych z najbardziej wpływowych projektantów świata. Reżyser filmu udokumentował jak projektuje suknie w domowych pieleszach, udziela wywiadów, poświęca się fotografii, prezentuje prywatną kolekcję książek o sztuce oraz kiedy jest otoczony najpiękniejszymi modelkami i aktorkami świata. Uświadamia nam, jak wielką ma kontrolę nad własnym wizerunkiem. Przedstawia nam znanego artystę jako błyskotliwego cynika, intelektualistę zafascynowanego literaturą, filmem i malarstwem, wielbiciela art deacuteco i sztuki współczesnej, fanatyka estetyki, miłośnika luksusu oraz ciepłego człowieka.Kraina ciszy i ciemności (1971)
Tytuł: Kraina ciszy i ciemności (1971)
Odsłon: 12121
Dodany: 2013-07-10 19:09:20
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Chociaż Fini Straubinger jest głucha i niewidoma przez większość z 56 lat jej życia, decyduje się pomóc innym w podobnej sytuacji. Dokument Wernera Herzoga ukazuje konfrontacje bohaterki z otaczającym ją światem: jej lot małym, sportowym samolotem, wizytę w ZOO i ogrodzie botanicznym oraz inne, mniej lub bardziej niecodzienne dla kobiety wydarzenia. Kamera podąża za bohaterką filmu, śledzi jej poczynania. Kolejne epizody z jej życia oddzielone są fragmentami sentencji napisanymi zarówno przez Fini, jak i Herzoga. Te niemal poetyckie teksty wyrażają intencje reżysera, jakimi kierował się robiąc film: nie próbuje wzbudzić w nas współczucia, nie tworzy też raportu medycznego. Bardziej, niż robienie filmu interwencyjnego, reżysera interesuje przedstawienie osobowości nietypowych bohaterów oraz próba znalezienia obrazów będących w stanie sportretować bycie niewidomym i nie słyszącym.Liczby i marzenia (2006)
Tytuł: Liczby i marzenia (2006)
Odsłon: 28074
Dodany: 2013-07-06 07:46:03
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Wąskie uliczki Neapolu, niszczejące kamienice pamiętające czasy średniowiecza i kontenery ze śmieciami na chodniku. W takiej scenerii: kantor loteryjny prowadzony od kilku pokoleń. Pracujące w nim kuzynki wciąż korzystają z tej samej starej książki opisującej zasady gry. Wszystko ma swój numer. Jeśli przyśnił Ci się ojciec chodzący z wiadrem wody, wybierasz: 81 (ojciec), 53 (stopa), 39 (woda) i 4 (wiadro). Mieszkańcy Neapolu wierzą we wszelkie teorie o tajemniczym znaczeniu liczb. Salony lotto i bingo należą do najczęściej odwiedzanych przez tamtejszych graczy. Wśród klienteli loterii są i emeryci, i bezrobotni, i ciężko pracujący robotnicy. Nikt nie grzeszy zamożnością, bo Neapol nigdy nie był jej synonimem. Niektórzy obstawiają te same numery przez całe życie, wiążąc je z ważnymi dla siebie faktami. Inni grają liczbami, które w danej chwili mają dla nich znaczenie. Nigdy nic nie [...] Czytaj więcejWyznania z Dogville (2003)
Tytuł: Wyznania z Dogville (2003)
Odsłon: 13614
Dodany: 2013-07-07 08:07:37
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Biografia szłynnego wodza Zulusów. Joshua Sinclair ponownie wraca do tego tematu, tym razem jednak koncentruje się bardziej na postaci Farwella i jego córki Elizabeth, a sam Chaka jest tylko dodatkiem do historii miłosnej pomiędzy handlarzem niewolników Mungo i córką Farwella Elizabeth. Ponadto film stara się być poprawny politycznie, przez to historia i sam Chaka stają się jedynie tłem.Historia Szatana (2007)
Tytuł: Historia Szatana (2007)
Odsłon: 1834
Dodany: 2013-07-05 16:06:14
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Film przedstawia ludzką koncepcję zła, zmieniającą się na przestrzeni wieków. Diabeł, jako wcielenie zła, w ciągu tysięcy lat zmieniał swój wygląd, charakter i imię, zależnie od potrzeb rządów i kościołów. Zawsze jednak miał duży wpływ na naszą kulturę i sposób postrzegania świata. Zdaniem twórców filmu rzeczy takie, jak krucjaty, inkwizycja i palenie na stosie ludzi podejrzewanych o czary, a także współczesna walka z terroryzmem, są wynikiem silnej wiary w to, że od zawsze na świecie walczą ze sobą dwie siły - Dobra i Zła.Tajemnice Titanica (1986)
Tytuł: Tajemnice Titanica (1986)
Odsłon: 22830
Dodany: 2013-07-08 05:15:43
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Zainteresowanie opinii publicznej towarzyszyło temu liniowcowi, jeszcze zanim opuścił stocznię w Belfaście. Cały świat śledził przygotowania i przebieg pierwszego rejsu, a potem opłakiwał ofiary katastrofy. Tajemnicze okoliczności zatonięcia statku wciąż intrygują, liczba hipotez dotyczących tragicznych wydarzeń nie maleje. W 1985 roku, po latach poszukiwań, badacz głębin Robert Ballard odnalazł wrak Titanica. Dzięki niepowtarzalnym podwodnym zdjęciom leżącego na głębokości blisko 4 tysięcy metrów statku wracamy myślą do tragicznych zdarzeń z 1912 roku. Towarzysząc odkrywcy krok po kroku, docieramy do zakamarków wraku. Na archiwalnych zdjęciach śledzimy też wydarzenia sprzed blisko stu lat - oglądamy budowanie i wodowanie niezatapialnego statku, widzimy, jak wyrusza w pierwszą i jedyną podróż. O przygotowaniach do wyprawy opowiada sam Robert Ballard poznajemy jego metody pracy, pogr [...] Czytaj więcej180 stopni na południe (2010)
Tytuł: 180 stopni na południe (2010)
Odsłon: 30361
Dodany: 2013-07-03 07:48:43
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Film drogi, odtworzenie epokowej podróży Yvona Chouinarda, założyciela Patagoni i Douga Tompkinsa, twórcy North Face’a w 1968 , której celem był wulkaniczny szczyt Cerro Corcovado w Ameryce Południowej. Tym razem obaj nestorzy są dobrymi duchami wyprawy, a jej właściwym bohaterem jest dwudziestokilkuletni współczesny hippis Jeff Johnson, alpinista, surfer, który wraz z napotkaną na Wyspie Wielkanocnej Makohe wyrusza śladami swoich idoli. Wyprawa do Corcovado szybko przeradza się w poemat dygresyjny wymuszony postój na Wyspie Wielkanocnej jest pretekstem do spojrzenia na los i historię małych społeczności w zderzeniu z cywilizacją, a napotkani Chouinard i Tompkins pokazują jak godzić potrzeby tejże cywilizacji z ochroną środowiska. „Uczysz nie tego, co udało ci się osiągnąć, ale w jaki sposób” – mówi właściciel Patagonii, który nawiasem mówiąc na szczyt Corcovado się nie wspiął [...] Czytaj więcejTonia i jej dzieci (2011)
Tytuł: Tonia i jej dzieci (2011)
Odsłon: 28742
Dodany: 2013-07-10 20:13:32
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

11-letnia Werka ze swoim 9-letnim bratem Marcelem znaleźli się przed drzwiami Domu Dziecka we Wrocławiu. Na pytanie kim są, Werka odpowiedziała:My jesteśmy dziećmi komunistów. Usłyszeli wrzask :Tylko żydokomunę nam tu przysyłają. Jest 1949 r. Mama Werki i Marcela, przedwojenna komunistka została aresztowana. Oskarżona o współpracę z wywiadem amerykańskim odsiedzi 5 i pół roku.Ten czas jej dzieci spędza w kolejnych domach dziecka. Film o rodzeństwie naznaczonym wyborami ideowymi rodziców.Otyłe dziewczyny i ich partnerzy (2004)
Tytuł: Otyłe dziewczyny i ich partnerzy (2004)
Odsłon: 18129
Dodany: 2013-07-02 15:52:25
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Film dokumentalny, opowiadający o uwielbianiu przez mężczyzn ekstremalnych krągłości u kobiet.nbsp Jest to głównie dokument ukazujący mężczyzn, którzy są zafascynowani kobietami o naprawdę monstrualnych rozmiarów. One same zgadzają się na tycie, by stać się dla swoich partnerów jeszcze bardziej atrakcyjne. Są mężczyźni, którym podobają się pulchne kobiety, puszyste bądź bardzo otyłe kobiety. Są spełnieniem ich fantazji.Jonestown (2006)
Tytuł: Jonestown (2006)
Odsłon: 10533
Dodany: 2013-07-01 15:23:21
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Dokument przedstawiający historię powstania i upadku Jonestown - gujańskiej osady, w której twórca sekty Świątynia Ludu - Jim Jones 18.11.1978r. nakłonił ponad 900 osób do masowego samobójstwa. Film zawiera niepublikowane wcześniej materiały audio i wideo oraz wywiady z rodzinami członków sekty.Kolumbia - świadectwo dla świata (2011)
Tytuł: Kolumbia - świadectwo dla świata (2011)
Odsłon: 27205
Dodany: 2013-07-09 23:44:54
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Kolumbia - świadectwo dla świata to najlepszy film dokumentalny na tegorocznym XVI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Film został nagrodzony I nagrodą za pokazanie prawdziwego oblicza dzisiejszej Kolumbii, gdzie wiara katolicka i odważne wyznawanie jej przez rządzących prowadzi do eliminowania przestępczych marksistowskich mafii narkotykowych. Film ten nie jest typowym filmem dokumentalnym. To raczej zarejestrowane w szczególnych warunkach świadectwo, manifest wiary obecnej w życiu Prezydenta Kolumbii oraz innych przedstawicieli władzy świeckiej i kościelnej. Jest to obraz walki prowadzonej przez członków Kościoła Katolickiego na płaszczyźnie duchowej ale także w świecie materialnym który dla Kolumbijczyków jest światem wypełnionym przemocą.  Kolumbia - świadectwo dla świata jest także świadectwem dla Polski... Jest wyjątkowym obrazem , który szczeg [...] Czytaj więcejŁechtaczka, piękna nieznajoma (2002)
Tytuł: Łechtaczka, piękna nieznajoma (2002)
Odsłon: 3929
Dodany: 0000-00-00 00:00:00
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Łechtaczka jest najbardziej unerwioną częścią ludzkiego ciała - pod tym względem bije na głowę nawet język czy męskiego penisa. Została stworzona nie w celach rozrodczych, lecz by dawać kobiecie fizyczną przyjemność. Jej zdumiewający potencjał wciąż jednak nie jest wykorzystywany w pełni. Dlaczego kobiety wciąż żyją w przekonaniu, że ich możliwości czerpania radości z seksu są mniejsze niż ich partnerów? - zastanawia się pisarka Natalie Angier, jedna z bohaterek francuskiego dokumentu Łechtaczka, piękna nieznajoma. Realizatorzy filmu w atrakcyjnej formie opowiadają o tym wciąż nieznanym bliżej organie, podpierając się wypowiedziami psychologów, seksuologów oraz australijskiej doktor urologii Helen O-Connell, która - jako jedyna - do badań nad łechtaczką używa nowoczesnych technik medycznych.Życie Jane (2010)
Tytuł: Życie Jane (2010)
Odsłon: 14365
Dodany: 2013-07-07 23:32:21
Ocena: brak
Kategoria: dokumentalny
Opis:

Jest piękna, ma piękną duszę, To anioł. Po poznaniu Jane Goodall, jej historii i dorobku, nie sposób mówić o niej w inny sposób. Dokument Życie Jane, którego jest bohaterką, mógłby być obowiązkową lekturą w szkołach jako najskuteczniejszy sposób na zaszczepienie w dzieciach idei ekologicznego trybu życia i egzystencji w zgodzie z naturą. Korzyści byłyby nieocenione. Ciepłe spojrzenie, łagodny uśmiech i dobroć Jane Goodall uderzają już od pierwszej sceny filmu, w której mówi, że wiele osób myli ją z bohaterką Goryli we mgle. Widzieliście ten film – pyta? Wiecie, że ona nie żyje. A ja tu przecież jestem. Ale to nie czarująca powierzchowność czyni z Goodall osobę niezwykłą. Niezwykłe jest całe jej życie. Jako młoda dziewczyna zapragnęła wyjechać do Afryki i poświęcić się badaniom szympansów żyjących w naturalnym środowisku. W czasach, kiedy śniła swoje sny, taki p [...] Czytaj więcej

<<<  Back  -  1  2  3  4  5  6  7  -  Next  >>>